info@sdhhm.cz150

NOVINKY

KORONAVIRUS 2020

Na žádost HZS Praha v časech koronavirové krize drží naše jednotka jakožto podpora ve vybrané dny 24 hodinové pohotovosti na své zbrojnici, kde je připravena na povel operačního střediska do dvou minut vyjet.

V první den pohotovosti byla vyslána hned ke čtyřem událostem. Podrobnosti v sekci zásahy.

TAKTICKÉ CVIČENÍ 19/9/2020

V sobotu 19. Září se naše jednotka spolu s okolními jednotkami SDH a HZS účastnila taktického cvičení na dálkovou dopravu vody. Naším úkolem bylo sání vody z vodního zdroje a její dopravování hadicemi dále do CAS zapojených do dopravního vedení. Využito bylo nedávno pořízené čerpadlo FOX.

PŘEBRÁNÍ NOVÉHO ČERPADLA 27/7/2020

V pondělí 27/7/ jednotka přebrala do užívání nové přenosné čerpadlo Rosenbauer FOX 4, které bylo pořízeno městskou částí P15

VÝCVIK JEDNOTKY 22/6/2020

V podvečer 22. června absolvovala naše jednotka rozsáhlý výcvik na orientaci v neznámém prostředí a za zhoršené viditelnosti. 

Přístroj na zakuřování prostor významně přispěl ke zhoršení podmínek pro zasahující hasiče. Ti museli v dýchací technice zvládnout prozkoumat členitý objekt, za pomoci jednoho C proudu lokalizovat simulovaný požár, nalézt a evakuovat dvě osoby a provádět další práce se zásahem tohoto typu spojené.

KORONAVIRUS 2020

V souvislosti pandemií koronaviru jsou veškeré plánované akce ve spolupráci s SDH a JSDH zrušeny!

V rámci podpory HZS hl. m. Prahy je naše jednotka ve vybrané dny v pohotovostech na své základně, během kterých vyjela již k osmi případům. Jednalo o technickou pomoc otevření bytu pro PČR, snesení pacienta z pátého patra, odstranění části stromu hrozící pádem na chodník a pět požárů.

Dále dovážíme z centrálního skladu dezinfekci pro městskou část. Tu následně distribuujeme přímo do bytových a rodinných domů.

ROZDÁVÁNÍ POLÉVKY 24/12/2019

Hasiči byli na Štědrý den nápomocni při rozdávání polévky potřebným. 

ŠKOLENÍ 16/12/2019

V pondělí 16/12 byla naše jednotka proškolena na nově získaný AED.

Přístroj byl pořízen z participativního rozpočtu městské části Praha 15 na návrh místního občana.

O pořízení AED hlasovali občané v hlasování.

CVIČENÍ 5/10/2019

Dne 5.10.2019 proběhlo cvičení zaměřené na stavbu protipovodňových zábran podél rizikové části místního toku Botiče.